Külastusmäng “Unustatud mõisad 2006? algas hoogsalt

Nii Adavere põhikooli direktori Rein Uusmaa kui ka Puurmani kooli huvijuhi Raina Rumvolti sõnul on huvi ürituse vastu suurem kui eelmisel aastal, kokku oodatakse mõlemasse mõisasse üle 400 inimese.

Adavere mõisakool pakub lisaks jalutuskäigule giidiga veel mitut moodi meelelahutust. Avatud on käsitöönäitused, käsitöötoad, ajalootuba ja kohvik. Kohvikus pakuvad kolm Adavere ärksamat prouat omaküpsetatud lihapirukaid ja pannkooke. ?Eriti maitsev oli proua Ede Paju poolt valmistatud “parunite” kook. Järgmisel korral pakub Leelo Lääne omavalmistatud sibularõngaid,? ütles Uusmaa.

Adavere mõisa käsitöötoas said külastajad vaadata ja ka proovida, kuidas valmib rahvariidevöö ja kangastelgedel vaip. Samas ruumis näidatakse soovijatele, kuidas valmivad siidlipsud ja -sallid.

Külastajatele on Adaveres avatud ka mitu väljapanekut, kus kohalikud elanikud tutvustavad oma hobisid. Näha saab ?okolaadipabereid, mis alles hoitud alates aastast 1950 ja mis nii mõneski külastajas äratundmisrõõmu tekitavad. Välja on pandud ka erinevatest riikidest toodud kaelarätid ja Kreeka vaasid.

Järgmisel korral, 10. juunil toimub Adavere mõisas klavessiini- ja barokkviiulikontserti, kus esinevad G. Otsa muusikakooli ja Eesti Muusika Akadeemia õppejõud Lembit Orgse ja tema poeg Meelis Orgse, kes on Sibeliuse Akadeemia magistrant.

Puurmani mõisas on erinevalt Adaverest giidideks 9.-11. klassi lapsed. Enne jalutuskäiku Puurmani mõisahoones ja pargis tehakse külastajatele hoone ajalugu ja selle kunagisi valdajaid tutvustav powerpoint`i esitlus.

Külastusmängust osavõtjad saavad esimesest külastatavast mõisast osalejaraamatu, kuhu peavad külastuspäevade jooksul koguma mõisatest templeid. Nende vahel, kes on kogunud templi vähemalt kümnest mõisast, loositakse välja kutsed sügisel ühes Eestimaa mõisas toimuvale teatrietendusele. Puurmani mõisast alustas eelmisel korral mängu üle 10 inimese.

Külastuspäevad on 10. juunil, 29. juunil, 8. juulil, 9. juulil ja 29. juulil. Mõisad on avatud kella kümnest hommikul kella 18.40-ni. Perepilet maksab 40 krooni, täiskasvanu saab pääse lunastada 20 krooni eest ja õpilased ning pensionärid pääsevad mõisasse 15 krooniga.

Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus