Uue näo saanud Jõgeva hokiväljak on juubelihooaja ootel

Üks osa piirdeid sai vahetatud juba eelmise hooaja lõpus, osa kevadel ja suvel. “Siin on tehtud ikka meeletult töötunde,  vähemalt 800,” ütles Spordiklubi Pedja juhatuse esimees Kaido Poom.

Üle on värvitud ka kohtunikele mõeldud kabiin, mis nüüd märksa atraktiivsem välja näeb. Tegelikult aga on seegi vananenud ning vajab hädasti väljavahetamist. Varumängijatele ette nähtud ruum on aga väga vananenud ning on aja küsimus, millal see kellelegi kaela kukub. Poomi sõnul tuleb sedagi kohendada vähemalt niipalju, et see mängijatele turvaline oleks, kuid uue ehitamine lükkub praegu rahapuudusel edasi.

Kaido Poomi sõnul vajab väljavahetamist ka võrkpiire, samuti oleks vaja korralikke väravaid. Hädasti oleks vaja remontida ka hokiväljakul asuvat hoonet, kus praegu puuduvad korralikud riietus- ja pesemisruumid.

Kõige suuremaks mureks hoki- ja jääpallimängijate ning vähemalt 300 uisusõbra jaoks on aga väljaku valgustus. Sügavast nõukogude ajast pärinevad lambid ei valgusta kogu väljakut, samuti on praegu juba raske saada veneaegseid pirne, mis nendesse lampidesse sobivad, samas aga tohutult voolu tarbivad. Nii moraalselt kui füüsiliselt on vananenud kogu elektrisüsteem. Kaido Poomi sõnul on eelarve uue süsteemi paigaldamiseks koostatud, vaja läheks  umbes 200 000 krooni.

Tänavune jäähokihooaeg  on Jõgeval juubelihooaeg: hokit on mängitud siin juba 60 aastat, kunagi oli see äärmiselt populaarne. Võistlused olid nagu laulupeod, mis rahva nii Jõgevalt kui ka kaugemalt kokku tõid.

Juubelihooaja kõige pidulikum üritus toimub esialgsete plaanide kohaselt 28. jaanuaril, kui kogunevad kõik endised ja praegused hokimängijad, külalised maavalitsusest ja omavalitsustest, et koos jäämõnusid nautida, möödunut meenutada ja uusi plaane teha.

“Võistlused tulevad juubelihooajal  suurejoonelisemad ja pidulikumad kui tavaliselt,” lubas Poom. Kindlasti toimub ka traditsiooniliseks kujunenud Valdur Rajalo turniir ning plaanis on taaselustada aastakümneid spordiliidu Jõud egiidi all toimunud jäähoki meistrivõistlused.

Kaido Poomi sõnul on hooaeg alanud ? juba septembrist käib SK Pedja hokivõistkond Tartus Lõunakeskuses harjutamas.

Tänavu osaleb spordiklubi Pedja hokivõistkond, kes mängib harrastusliigas, suuremate mängukogemuste saamiseks kahes alagrupis ? nii Lõuna kui Kirde alagrupis.

Hokiväljakut kasutavad lisaks SK Pedjale ka  harrastushokimängijad, jääpallurid ja mis kõige tähtsam ? ka sajad uisutajad, kelle hulgas on väga palju noori.

“Jõgeva suuruses kohas, kus ei ole väga palju võimalusi sporti teha, on uisutamisevõimalus väga oluline: see on võimalus tervisesportlastele, kes ehk iga päev treenida ei saa, ei jõua või ei taha, samuti vaba aja veetmise ning kokkusaamise-suhtlemise võimalus noortele. Kurb statistika väidab, et aktiivselt tegeleb spordiga vaid viiendik noortest,” leidis Poom.

Noored  ja kõik spordihuvilised tahavad aga, et neil oleksid sportimiseks normaalsed tingimused. Kaido Poomi sõnul oleks võimalik neid tingimusi oluliselt parandada:  pidevalt jääd hooldada, võimaldada soe ruum ja pesemiseks soe vesi, laenutada igas suuruses uiske. Tulevikus võiks mõelda ka tehisjääle ja rulluisuväljakule.

See kõik vajab aga raha ning eelkõige seda, et omavalitsused, peamiselt Jõgeva linn ja vald sporditraditsioone ning aktiivset liikumist toetaksid.

Kaido Poomi sõnul on Jõgeva linn toetanud tänavu hokiväljakut 22 000 krooniga, kuid tal on kahju,  et hokiväljaku vajalikkuses ei ole veendunud kõik poliitikud, vaid ainult mõned linnavolikogu fraktsioonid.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus