Näitus on üleval püsiekspositsioonina ja koosneb Alatskivi salumetsa ja seda ümbritsevate niitude kõige tüüpilisematest taimedest, mida võib leida igast Eesti salumetsast. Tüüpilised salumetsa puuliigid on tamm, vaher, saar, pärn, jalakas ja metspipar, sinilill, ülane, kõrvenõges, iminõges jt.
Klaasherbaarium koosneb kahest klaasplaadist ja nende vahele pandud kuivatatud taimest. Igal taimel on juures nii eesti- kui ladinakeelne nimetus. Tulevikus on plaanis lisada ka inglise- ja venekeelne nimetus.
Näituse koostaja Maris Paju sõnul sai avamispäeval looduskeskuses lisaks herbaariumi uudistamisele lüüa kaasa keskkonnamängudes, külastada lossi ja tutvuda loodusradadega. Laupäevase ürituse korraldajateks oli keskkonnaministeeriumi Tartumaa keskkonnateenistus ja MTÜ Alatskivi Looduskeskus.
Näitust on võimalik külastada eelnevalt telefonil 7453 769 aega kinni pannes. Samuti on võimalik tellida kohalik giid ja tutvuda Alatskivi loodusradadega ning teiste looduskeskuse ekspositsioonidega. “Meil on ruum ühistegevuseks ja mitmed keskkonnamängud, on võimalus külastada Alatskivi lossi,” ütles Maris Paju.
Alatskivi Looduskeskus loodi neli aastat tagasi kohalike loodushuviliste poolt ja tulevikus on kindel plaan seda edasi arendada, et tutvustada rohkem Alatskivi maastikku ja loodusväärusi. Maris Paju sõnul on järgmiseks projektiks tutvustada kive. Projekt peaks valmima 2006. aastal.
TRIIN SAAR