Lisaks kollektiivide esinemisele lauldakse ka ühislaule. Pidu lõpeb aga ühissimmaniga, kus Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid mängivad pilli ja õpetavad vanaaegseid tantse.
Pisisaare laulu- ja tantsupeo projektijuht Marge Tiku ütles, et idee korraldada laulu- ja tantsupidu tekkis toona Pisisaare kooli muusikaõpetajana töötanud Tiina Libel kolm aastat tagasi.
Esimesel korral oli peo pearõhk laulul, kuid esinesid ka tantsijad. Möödunudaastane pidu oli keskendunud tantsule ning nimetati liikumispeoks.
Tänavune pidu on pühendatud taas rohkem laulmisele, kuid ei puudu ka tantsuline osa, nii on see nimetatud taas laulu- ja tantsupeoks. Tänavuse peo stsenaariumi on kokku pannud Pisisaare kooli muusikaõpetaja Sirje Pääslane.
“Pidude traditsiooni jätkatakse kindlasti, kuid edaspidi hakkame seda tõenäolist korraldama üle aasta,” ütles projektijuht Marge Tiku ja lisas, et kui tavaliselt on laulu-tantsupidudel väga tähtis osa ühisrepertuaaril, siis Pisisaares tahetakse just kohalikele isetegevuslastele anda võimalus esineda ja ennast näidata.
Tänavu on esinejaid kokku neliteist: Pisisaare kooli lauljad- tantsijad, Pisisaare line-tantsijad, Aidu lasteaed-algkooli lauljad, samuti Aidu pühapäevakooli ja muusikaringi lapsed ning juba 45 aastat tegutsenud naisansambel, Pajusi segatantsurühm “Kaljaan”, Esku-Kamari kooli lauljad ja tantsijad, Esku kapell, Kamari naisansambel, samuti Põltsamaa naistantsurühm, Põltsamaa noorte naiste koor ja kultuurikeskuse laululapsed.
Tänavuse peo kava on kokku pandud nii, et sellest saavad osa võtta kõik huvilised: täiskasvanute laulukollektiivid laulavad koos rahvaga ühislaule, nagu “Süda tuksub? “Mu isamaa armas” ja “Kungla rahvas”. Ka lastekollektiivid esitavad lisaks oma repertuaarile ühislaule.
Tiku ütles, et igal aastal on ürituse jaoks projekte kirjutatud ning need on seni alati ka rahastamist leidnud. Tänavu saadi laulu- ja tantsupeo korraldamiseks raha Kohaliku Omaalgatuse Programmist.
Üritusele on sissepääs tasuta, Pajusi vallavalitsus, kes üritust alati toetanud on, paneb käima ka eribussid, mis rahva peole ja pärast tagasi koju viivad.
Projektijuhil on hea meel, et lisaks Pisisaare algkoolile ja kohalikule haridus- ja kultuuriseltsingule löövad ürituse korraldamises kaasa kohalikud noored, kes Pisisaare kooli juba lõpetanud on.
Noored aitavad voldikuid müüa, olid abiks varikatuse ülespanekul ning ka peole juhatav plakat on nende abiga tehtud.
Tänavuse peo tule süütavad kauaaegne Pisisaare kooli õpetaja Mare Lettens, kes lisaks klassijuhatajatööle lastele muusikatunde andis, ürituse idee autor Tiina Libe, projektijuht Marge Tiku ning kaks Pisisaare kooli hõbehäälset laululast – Liis Kaup ja Anneli Kükker.
Peol esinevate muusika- ja tantsukoolide juhid saavad kenad puust meened, mille on valmis teinud meistrimees Hillar Kuusik. Kuldsete kätega mees on aidanud kujundada ka peo voldikud.
EVA KLAAS