Aita Saksing, Vooremaa Maastikukaitseala administratsiooni direktor:
Kõige positiivsemalt mõjub hea tahe teha koostööd. Mitte nii, et siin olen mina peremees ja mina otsustan. Olen veendunud, et kui asutatakse mittetulundusühing Jõgevamaa Turism, siis hakkab ka turismiga tegelejatel paremini minema. Kui nad muidugi koostööd teevad.
Ainult turismiga paraku meie kliimas ära ei ela, kindlasti peab olema veel turismi toetavaid tegevusi.
Kõige suurem potentsiaal meie maakonnas on Kuremaal, kus on lossis konverentsikeskus, ühiselamu, ujula, spordihoone, talvel suusarajad, suvel saab terviseradadel joosta ja jalgrattaga sõita, lähedal on järv, spordiväljak.
Negatiivse poole pealt peab märkima teenindust. Kui üldse midagi pakkuda, siis peaks seda tegema maksimaalselt hästi. Meie teenindajatel aga ei tule kahjuks kõik hästi välja.
Mart Tooming, OÜ Härjanurme Mõis tegevjuht:
Positiivse poole pealt tahaksin öelda, et kui kasvõi kolmandik maavanema väljapakutust ka ellu viiakse, siis on maakond oma arengus suure sammu edasi astunud.
Jõgevamaa arengut takistab ajude äravool. Meil on vähe ettevõtlikke inimesi ja vähe ettevõtlust. Ettevõtlikud inimesed istuvad riigiametis sooja koha peal, selle asemel et oma firmaga mässata ja ise inimestele tööd anda. See teeb nukraks.
Veel ei osata meil ära kasutada head infrastruktuuri ja suurepärast asukohta. Sellest on kahju.
Jüri Vooder, Kasepää vallavanem:
Kõige rohkem oleks kasu ettevõtetele määratud erinevast tulumaksust – ikka nii, et mida kaugemal Tallinnast, seda soodsam. Niiviisi tuleks investeeringuid ka Peipsi äärde. Kui toodad oma kauba kaugemal, siis väiksem tulumaks aitaks kompenseerida veokulusid.
Ei meeldi kohe üldse, et maainimesi jätkuvalt nöögitakse. Kasvõi kõige lihtsam asi – sooduskampaaniad toidukauplustes. Minge vaadake, kui palju on maakauplustes sooduskampaaniaid! Neid pole üldse. Miks maainimene peab leivapätsi eest maksma kogu aeg 8 krooni, kui linnainimene saab selle vahel isegi 6 krooniga või veelgi odavamalt kätte?
Tarvo Kriisa, Uue-Põltsamaa mõisa omanik
Kõige soodsamalt mõjub Põltsamaa piirkonna ettevõtlusele kindlasti gaasitrassi rajamine. See on soodne nii ettevõtjatele kui ka tavakodanikele, kes võivad ülikalli elektrikütte hoopis odavama gaasikütte vastu vahetada.
Kõige raskem teema on ettevõtjatele detailplaneeringud. Arutelud on liiga pikad, seadused paraku soodustavad seda. Kohalik omavalitsus tahaks kiiremini toimetada, aga ei saa.