Teemapüstitus pärineb Prantsuse uuriva teleajakirjaniku Elise Lucet instagramist – kas kõmuajakirjandus kahjustab tõde kajastada püüdvat ajakirjandust? Vastuseks ütleb ta kohe, et kahjustab küll ning tuleb eristada kõmu sellest, et mõnikord tuuakse mõned seigad piltlikult edasi, et sisu jõuaks paremini inimeseni.
Jõgeva, mida kirjeldatakse kui väikest rahulikku kohta, on seda jätkuvalt ka pärast kahetsusväärset traagilist sündmust eelmisel nädalal. Kindlasti tunneme kaasa lähedastele, kusjuures ka negatiivse poole lähedased vajavad kaastunnet, sest segi on löödud ka nende elu. Loodetavasti ei solva see mõte kannatanu lähedasi, kelle leina me austame. Kuid kindlasti ei ole vaja üles kloppida kõmu ja jätta muljet, et traagika taga on veel muid asjaolusid, sest jätaksime asjaolude uurimise nendele, kes seda kõige paremini teevad – politseitöötajad.
Vooremaa kajastab kindlasti politsei edastatud teavet selle traagilise sündmusega seotud järgmistest toimingutest, kuid ilma üleliigse kõmuta. Kahju, et sündmused arenesid pöördumatu piirini ning nüüd räägitakse linnast kogu Eestis negatiivse sündmuse tõttu. Teadagi on erinevatel allikatel palju juurde lisada, sageli nime avaldamata, kahtlemata sooviks mõned asjaosalistest täiendavalt midagi teada saada, kuid siin muutuks keeruliseks tegelikkuse eristamine väljamõeldust.
Kuid toimunut ei saa tagasi pöörata ja me peame sellega edasi elama. Midagi head selle juures ei ole ja kõmu lisamine ei muudaks ka faktide osas midagi. Kõmule eelistame lugeja informeerimist.
29.04.2025
blog comments powered by Disqus