Tähe U17 meeskond võitis hõbemedali

Eelmisel aastal Eesti saalihoki meistrivõistlustel U17 vanuseklassis esikoha võitnud Jõgeva SK Tähe jõudis ka tänavu finaali, kuid pidi seal tunnistama Sparta Team Automaailma paremust.

Nelja meeskonna osavõtul peetud põhiturniiril suutis Jõgeva SK Tähe 99 kõik vastased korra alistada ning sai kaheksa punktiga teise koha. Parim oli 15 punkti kogunud Sparta, Tähele järgnesid EMÜ SK seitsme ning Jäneda SK kuue punktiga.

Teisipäeval Jõgeval peetud kohamängud avas Tähe kindla 7:2 (0:0, 3:1, 4:1) võiduga EMÜ üle. Heino Avi viskas parimana neli väravat; kaks tabamust läks Andreas Õuna ja üks Kristo Voitki arvele.

Tasavägiselt alanud finaalmängu avakolmandik lõppes 2:2 viigiseisus. Skoori avas Heino Avi kohtumise seitsmendal minutil. Poolteist minutit hiljem eemaldati lükkamise eest Lauri-Robert Indus, Sparta suutis tekkinud arvulise ülekaalu realiseerida vaid kahe sekundiga, kui Andrei Polvnikovi söödu saatis väravasse tänavustel noorte taliolümpiamängudel curlingus viienda koha saanud Jarl Guštšin. Kümnendal minutil viskas Heino Avi oma teise värava, kuid ka sellele vastas omapoolse tabamusega Stenver Savi.

Avakolmandikul kaks söödupunkti teeninud Tähe kapten Andreas Õun sai teisel perioodil vigastada ning väljakule enam ei naasnud. Sparta viskas 15 minutiga neli vastuseta jäänud väravat ning juhtis otsustava kolmandiku eel juba 6:2. Viimase veerandtunni jooksul Tähe vahet vähendada ei suutnud ning Sparta võitis finaalkohtumise 8:3. Jõgevalaste kolmanda värava viskas Karl Kastan.

Hõbemedali võitsid  väravavahid Karl Kalm, Jaanus Tomson ja Karlos Viin, kapten Andreas Õun, Ermo Narits, Aleks Deinekin, Tauri Voolaid, Rasmus Truuts, Lauri-Robert Indus, Sten Metsar, Heino Avi, Sten Siida, Rasmus Randoja, Petry Pükkenen, Alex Guske, David Volkov, Ott Selgis, Karl Kastan ja Kristo Voitk ning treener Marko Saksing.